„Říká se, že Česko je nadšencům horských kol zemí zaslíbenou, ale jak bude znít tato věta, pokud se zaměříte na závody určené výhradně pro děti? Ročně u nás odstartuje přes 100 závodů horských kol pro dospělé. V roce 2012 se ale něco změnilo, odstartoval první ročník „CYKLOBRÁNY do PRÁZDNIN“.

Děti se předvedou tam, kde horské kolo patří

Cyklobrána do prázdnin vznikla, abychom udělali závod, který je vytvořen pro děti a mládež a to v prostředí krásné Valašské přírody. Děti  budou startovat ve 26 kategoriích, rozdělených na děvčata a chlapce. V areálu Activitypark Hotelu Všemina bude nachystáno několik okruhů rozdílné délky a technické náročnosti.

Doplňkový program pro návštěvníky

Závod se bude odehrávat v areálu u Hotelu Všemina v blízkosti obce Všemina. Hotel Všemina a areál, ve  kterém se hotel nachází, disponuje velkým spektrem možností.  Zabavit se tu mohou jak dospělí, tak děti a to společensky, kulturně a samozřejmě i sportovně. Jsou zde atrakce pro naše nejmenší, jako je trampolína, houpačky a jiné. Záležitosti jako jsou stánek s občerstvením, restaurace, pizzerie, WC jsou samozřejmostí. V bezprostřední blízkosti areálu se nachází Ranč Všemina, kde si můžete zpříjemnit odpoledne fajn procházkou. Mimo tyto stávající aktivity, které neodmyslitelně patří k hotelu Všemina, budou mít organizátoři závodu pro děti nachystaný doplňkový zábavný program.

Bezpečnost a přehlednost

Velkou výhodou pro rodiče je otevřený areál, který je přehledný z jednoho místa. Rodiče nebudou muset nedočkavě čekat, kdo vyjede první z lesa, ale téměř celou závodní trať budou mít jako na dlani. Většina tratí CYKLOBRÁNY do PRÁZDNIN povede po vysekaných loukách, technicky nenáročných cestičkách a pěšinách. Pouze pro nejstarší děti je připraven okruh, který vede částečně lesem kolem rybníka na který pak navazuje lesní výjezd a sjezd, který je nazván PEKLEM 🙂